Pracownicy z Ukrainy

Idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa

To, że znajdujemy się w samym centrum pandemii, wcale nie wpłynęło na zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy. Jest wręcz przeciwnie. Co trzeci przedsiębiorca chce zatrudniać obywateli ze Wschodu. Z „Barometru Polskiego Rynku Pracy” wynika, że co czwarta firma zamierza w ciągu kolejnych 12 miesięcy zatrudnić Ukraińców. Oczywiście największe zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy mają firmy z sektora przemysłowego, które dotknął kryzys związany z brakiem rąk do pracy. Na drugim miejscu znajduje się sektor handlu, a na trzecim branża usługowa.

Jeśli i Twoje przedsiębiorstwo cierpi na brak kadry pracowniczej, zatrudnienie pracowników z Ukrainy może stać się dla Ciebie wybawieniem z kłopotów. Pomożemy Ci legalnie zatrudnić pracownika ze Wschodu. Jesteśmy agencją pracy tymczasowej, więc do nas należą wszelkie formalności. Co dla Ciebie zrobimy?

Zapytaj o rekrutację pracowników

Rekrutacja pracowników z Ukrainy

— jak u nas wygląda?
https://geminijob.com/wp-content/uploads/2022/02/zdj8-1920x400.jpg

Pracownicy z Ukrainy wesprą Twoje przedsiębiorstwo. Tym, co bierzemy na siebie jako agencja pracy tymczasowej, jest rekrutacja pracowników ze Wschodu. Mamy swoich przedstawicieli w Europie Wschodniej, także na bieżąco śledzimy sytuację nie tylko na polskim, ale także ukraińskim rynku pracy. Zanim dojdzie do zatrudnienia obcokrajowców ze Wschodu, wiele czasu poświęcamy rekrutacji pracowników z Ukrainy. To Ty decydujesz o tym, czy pracownicy z Ukrainy mają przyjechać do Polski ze swojej ojczyzny, czy po prostu poszukasz ich u nas w kraju. Jeśli zdecydujesz się zatrudnić Ukraińca przebywającego w Polsce, zweryfikujemy dla Ciebie status kandydata. Przede wszystkim ustalimy, na jakiej zasadzie przebywa on w Polsce. Może to być wiza, karta pobytu lub Karta Polaka. Sprawdzimy, czy kandydat do pracy może podjąć u Ciebie zatrudnienie i jeśli tak, to na jakiej zasadzie i na jak długo.

Kiedy zależy Ci na pozyskiwaniu pracowników z Ukrainy, musisz liczyć się z tym, że poczekasz na ich przyjazd od 4 do 6 tygodni.

Skontaktuj się z nami

Nowatorskie podejście do rekrutacji pracowników z Ukrainy

Musisz wiedzieć, że pracownicy z Ukrainy to solidni fachowcy, którzy chętnie przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Nasi przedsiębiorcy coraz częściej wolą zatrudniać obywateli ze Wschodu niż Polaków. Oczywiście w grę wchodzą tu nie tylko pieniądze, ale i etos pracy. 

Co zrobimy, zanim dojdzie do zatrudnienia pracowników z Ukrainy? Przede wszystkim działamy zgodnie z prawem, a więc w na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi (do 6 miesięcy). Pamiętaj jednak, aby po zarejestrowaniu oświadczenia, przekazać je osobie, która ma być zatrudniona na danym stanowisku. Fakt, że masz nowego pracownika z Ukrainy, zgłoś do powiatowego urzędu pracy.

Co natomiast po upływie owych 6 miesięcy? Zdobywamy zezwolenie typu A na pracę cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub zezwolenie na pobyt i pracę. Z nami nie zostaniesz bez pracownika.

Zapytaj o więcej szczgółów

Łatwiejsze procedury prawne zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Wesprzemy Cię w zatrudnieniu pracowników z Ukrainy i to na każdym etapie. Możesz na nas liczyć zarówno, jeśli chodzi o rekrutację, jak samo zatrudnienie. Uproszczona procedura legalizacji obejmuje 6 państw: Armenię, Gruzję, Rosję, Białoruś, Ukrainę, Mołdawię. Dla Ciebie oznacza to między innymi brak żmudnego podpisywania dokumentacji. Nie musisz bowiem uzyskiwać zezwolenia na pracę dla swojego pracownika.

Na jakiej zasadzie zatrudnisz pracowników z Ukrainy?

Pracowników z Ukrainy zatrudnisz na umowę o pracę lub zlecenie. Dzięki nam w grę wchodzi także leasing pracowników oraz outsourcing pracowników. Obie te formy zatrudnienia pozwolą Ci dopasować stan zatrudnienia do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Jesteśmy elastyczni — bierzemy pod uwagę potrzeby Twoje i Twojej firmy. Dzięki leasingowi i outsourcingowi pracowniczemu nie ponosisz kosztów związanych z rekrutacją czy na przykład zwolnieniami grupowymi.

Jak wygląda skierowanie do pracy w przypadku pracowników z Ukrainy?

W przypadku pracowników z Ukrainy podobnie jak w przypadku Polaków kandydat do pracy musi wykonać odpowiednie badania wstępne i podpisać umowę. Ta ostatnia powinna być przygotowana w rodzimym języku kandydata. Oczywiście Ty o nic się nie martwisz, ponieważ wszystkim zajmujemy się my. Pracownicy z Ukrainy przyjeżdżający do Polski w celach zarobkowych otrzymują od nas zakwaterowanie i wsparcie w ojczystym języku. Czuwamy, aby kwestie takie jak zatrudnienie pracownika były legalne i jak najbardziej dla Ciebie korzystne.

Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych

Wiemy, że wiele branż, które cechuje sezonowość, ma zmienne zapotrzebowanie na pracowników. Chcesz zatrudnić pracownika na jakiś czas? My Ci w tym pomożemy! Dysponujemy ogromną bazą kandydatów gotowych do podjęcia pracy. Rozumiemy, że pracownicy budowlani najczęściej poszukują pracy, kiedy w grę wchodzą spore inwestycje deweloperskie. Nie inaczej jest w sektorze przemysłowym lub przy zbiorach. Pracownicy z Ukrainy zatrudnieni sezonowo poprawią rentowność Twojego przedsiębiorstwa, jednocześnie sprawiając, że utrzymasz elastyczną strukturę zatrudnienia.

Pracownicy z Ukrainy

— dlaczego warto ich zatrudniać?

Już wiesz, że pomożemy Ci w zatrudnieniu pracownika z Ukrainy. 

Pracownicy z Ukrainy w naszym kraju stanowią aż 85% cudzoziemców. Do naszego kraju przyjeżdżają skuszeni nie tylko zarobkami, ale i warunkami, jakie oferuje im Polska. Na Ukrainie panują nieprzyjazne warunki do życia. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy często cierpią głód i ubóstwo. Nic zatem dziwnego, że pobyt w naszym kraju traktują jako szansę na lepsze jutro. W Polsce Ukraińcy mogą zarobić ponad dwa razy więcej niż u siebie. Zarobione pieniądze często przekazują rodzinom, które pozostały w ojczyźnie. A dlaczego nasi przedsiębiorcy tak chętnie zatrudniają obywateli ze Wschodu? Ponieważ podejmą się oni każdej pracy, nawet tej, której Polak nie chce wykonywać (w gospodarstwach rolnych czy zakładach produkcyjnych).

Jakie zalety kryją się za rekrutacją pracowników?

Ważną kwestią jest też to, że Polacy i Ukraińcy doskonale się ze sobą porozumiewają. Nieraz nawet nie potrzebują tłumacza. Ukraińcy stymulują wzrost gospodarczy w naszym kraju, sprawiając, że wiele przedsiębiorstw unika kryzysu związanego z brakiem rak do pracy. Oczywiście nasi pracodawcy zatrudniają Ukraińców, ponieważ jest to dla nich opłacalne finansowo.

Nie obawiaj się kryzysu. Dzięki nam pozyskasz pracowników z Ukrainy. A wszystko odbędzie się legalnie i zgodnie z prawem. W przypadku samodzielnej rekrutacji jesteś często skazany na porażkę i wysokie koszty zatrudnienia. Z nami unikniesz wielu formalności, które zabierają cenny czas. Wybierz naszą agencję zatrudnienia!

//gabzur.pl/kaem/wp-content/uploads/2022/02/gem.jpg

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie pytania

W naszej agencji pracy tymczasowej proces rekrutacji odbywa się w sposób przemyślany i zorganizowany. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, prosimy skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i przeprowadzimy Cię przez cały proces rekrutacji.

Kontakt z nami

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz kontaktowy. Odpowiemy jak najszybciej.

https://geminijob.com/wp-content/uploads/2022/02/form-900x700.jpg

ADRES

Ul. Generała Józefa Hallera 14c, 15-814 Białystok

TELEFON

+48 509 510 398

EMAIL

biuro@geminijob.com

PRACUJEMY

Pon - Pt 9:00-20:00