Leasing pracowników

Korzystna forma pozyskania nowych rąk do pracy

https://geminijob.com/wp-content/uploads/2022/02/leasing-1920x400.jpg

Chcesz wynająć pracowników z zagranicy? Postaw na leasing pracowniczy. Nasza agencja pracy tymczasowej nawiąże z Tobą współpracę, jednocześnie pomagając w zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

Jeśli i Twoje przedsiębiorstwo cierpi na brak kadry pracowniczej, zatrudnienie pracowników z Ukrainy może stać się dla Ciebie wybawieniem z kłopotów. Pomożemy Ci legalnie zatrudnić pracownika ze Wschodu. Jesteśmy agencją pracy tymczasowej, więc do nas należą wszelkie formalności. Co dla Ciebie zrobimy?

Zapytaj o leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy

— czym jest?

Leasing pracowników jest prawnie usankcjonowaną formą wynajmu pracowników. Pracownik pozostaje zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej lub daną firmę, ale wykonuje swoją pracę na rzecz innego podmiotu gospodarczego. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na leasing pracowników, ponieważ pozwala im on zoptymalizować koszty zatrudnienia. Sam pewnie wiesz, jak trudno jest znaleźć w naszym kraju wykwalifikowanych pracowników.

Leasing pracowniczy to po prostu wypożyczenie lub udostępnienie pracownika wykonującego pracę w jednej firmie innemu miejscu. Oczywiście pracownicy tymczasowi nie są zatrudniani na stałe, ale tylko do wykonywania pewnych obowiązków.

Dowiedz się więcej o leasingu

Co mówi prawo na temat leasingu pracowniczego?

Musisz wiedzieć, że kodeks pracy ujmuje dwie formy leasingu pracowniczego. Mamy więc leasing pracowniczy z firmy do firmy oraz leasing pracowników z agencji pracy tymczasowej. W pierwszym przypadku umowa wynajmu pracowników tymczasowych obowiązuje między obojgiem pracodawców. Jednak pracownik musi wyrazić na nią zgodę. Na czas wykonywania pracy u innego pracodawcy, pracownik otrzymuje z firmy macierzystej urlop bezpłatny.

Oczywiście Ciebie interesuje leasing pracowniczy związany z agencją pracy tymczasowej. Jednak licz się z tym, że nawiązując współpracę z ową agencją pracy tymczasowej, zatrudnisz wyłącznie pracowników tymczasowych. Jest to szczególnie korzystne dla firm, które potrzebują tymczasowego zwiększenia zatrudnienia. W rozumieniu prawa jednak praca tymczasowa ma charakter sezonowy, okresowy lub doraźny. Związana jest na przykład ze zbieraniem czy przetwarzaniem owoców, pracami budowlanymi, a także wykonywaniem pewnego rodzaju napraw w przypadku awarii. Wynajem pracowników ma więc tutaj charakter umowy trójstronnej: między pracownikiem tymczasowym, agencją pracy tymczasowej i nowym pracodawcą.

Zapytaj o więcej szczgółów
Skuteczna pomoc w zatrudnianiu pracowników tymczasowych

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na leasing pracowniczy. Nasza agencja pracy tymczasowej tworzy bazę kandydatów do pracy (również z zagranicy), których później oddelegowuje do pracy do Ciebie. Oczywiście wypłata wynagrodzenia, jakie otrzyma pracownik tymczasowy, leży po naszej stronie. Zajmiemy się wszelkimi kwestiami formalnymi — Ty tylko po prostu podpiszesz z nami umowę. Chyba już zatem wiesz, jakie są korzyści leasingu pracowniczego? My zajmujemy się sprawami personalnymi, naliczaniem wynagrodzeń wraz ze świadczeniami i podatkami. Oferujemy Twoim pracownikom również szkolenie wstępne, organizujemy badania oraz przygotowujemy ich do pracy u Ciebie.

To jednak nie koniec. Jesteśmy elastyczni. Chcemy, abyś jak najlepiej skorzystał na naszej ofercie leasingu pracowniczego. Jesteśmy jedną z tych agencji pracy tymczasowej, dla których prawo ma ogromne znaczenie. Dlatego działamy w zgodzie z obowiązującymi ustawami (głównie ustawą z 9 lipca 2003 roku o zatrudnianiu pracowników tymczasowych) i prawem pracy.

https://geminijob.com/wp-content/uploads/2022/02/amy-hirschi-uwpo02K55zw-unsplash-1920x200.jpg

Leasing pracowniczy a outsourcing pracowniczy

Poznaj kluczowe różnice

Wiele osób myli leasing pracowniczy z outsourcingiem pracowniczym. Ten ostatni polega jednak na tym, że dane zadanie zleca się podwykonawcy. Co to oznacza? Konkretne usługi realizuje firma zewnętrzna, natomiast przedsiębiorca nie przyjmuje pracowników z zewnątrz. Z kolei leasing pracowniczy to trójstronny układ między pracownikiem tymczasowym, agencją pracy tymczasowej i pracodawcą, do którego zostaje oddelegowany ów pracownik. Co ważne, wykonuje on daną pracę jedynie przez określony czas. W przypadku outsourcingu głównym odniesieniem prawnym jest kodeks cywilny, natomiast w przypadku leasingu pracowniczego — kodeks pracy i ustawa o pracownikach tymczasowych.

Skontaktuj się z nami

Umowa w przypadku leasingu pracowników sezonowych

W przypadku leasingu pracowniczego umowę podpisuje pracodawca użytkownik i agencja pracy. Wypożyczenie pracownika ma miejsce na określonych zasadach. Między innymi należy ustalić:

Jakie są korzyści leasingu pracowniczego?

Kiedy zdecydujesz się na naszą ofertę leasingu pracowniczego, odniesiesz wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie ograniczysz koszty związane z zatrudnieniem pracowników. Nie musisz łożyć na dział kadr ani na umowy o pracę dla pracowników. Odpadną Ci także wydatki związane z samą rekrutacją. A ta, jak wiadomo, wiąże się z wynajęciem biur i kompetentnych pracowników przeprowadzających selekcję.

Zatrudniając pracowników przez agencję pracy tymczasowej, możesz w każdej chwili zrezygnować ze świadczonych usług. W przypadku, gdybyś chciał zwolnić pracownika zatrudnionego na umowę o pracę, wiązałoby się to z szeregiem formalności. A nierzadko także z likwidacją stanowiska pracy. W przypadku leasingu pracowników usługa kończy się po ustaniu stosunku pracy.

Potrzebujesz wykwalifikowanych ludzi?

Decydując się na leasing pracowniczy, zyskujesz pracowników sezonowych, czyli wynajmujesz ich tylko wtedy, kiedy są Ci tak naprawdę potrzebni. Wbrew pozorom nasza agencja pracy nie oddeleguje do Ciebie wyłącznie pracowników fizycznych. Znajdziemy Ci ekspertów z prawdziwego zdarzenia. Kompetentnych i wykwalifikowanych.

Borykasz się z brakami kadrowymi lub szukasz oszczędności w swoim przedsiębiorstwie? Zaufaj naszej firmie! Dzięki nam zyskasz pracowników na czas określony, dzięki czemu wywiążesz się ze zleceń i umów z kontrahentami. Bez kosztów rekrutacji i selekcji kandydatów. Oszczędzisz i wyprowadzisz swoje przedsiębiorstwo na prostą. Gwarantujemy Ci to.

//gabzur.pl/kaem/wp-content/uploads/2022/02/gem.jpg

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie pytania

W naszej agencji pracy tymczasowej proces rekrutacji odbywa się w sposób przemyślany i zorganizowany. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, prosimy skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i przeprowadzimy Cię przez cały proces rekrutacji.

Kontakt z nami

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz kontaktowy. Odpowiemy jak najszybciej.

https://geminijob.com/wp-content/uploads/2022/02/form-900x700.jpg

ADRES

Ul. Generała Józefa Hallera 14c, 15-814 Białystok

TELEFON

+48 509 510 398

EMAIL

biuro@geminijob.com

PRACUJEMY

Pon - Pt 9:00-20:00